Migomat — plusy i minusy

Migomat to spawarka, która znajduje zastosowanie przy np. blachach samochodowych, ale też wśród osób, które nie chcą być zawodowcami, a raczej „bohaterami w swoim domu”, gdy trzeba czasem coś naprawić. Czym jeszcze różni się od innych narzędzi spawalniczych?

Spawanie migomatem należy do łatwiejszych, dlatego właśnie jest to świetne urządzenie dla osób nie mających doświadczenia w tej profesji. Przy pracy nie musimy przejmować się czyszczeniem ze szlaki, ani też topieniem się elektrody (gdyż zamiast niej mamy samoczynnie podawany drut). Dzięki tej „maszynce” poradzimy sobie też z cienkimi blachami, podczas gdy spawanie ich elektrodami stanowi kłopot, i to nawet dla najlepszych spawaczy.

Migomat nie jest jednak wynalazkiem pozbawionym wad. Mamy tutaj do czynienia z wyższą ceną, i to zarówno jeśli chodzi o zakup samego sprzętu, jak i jego utrzymanie. Z uwagi na swój ciężar oraz gabaryty, jest to narzędzie pozostawiające co nieco do życzenia w kwestii mobilności. Dobrą alternatywą dla migomatu może okazać się spawarka inwertorowa.


Źródło: TikTok.com

Dodaj komentarz