Spawanie aluminium — pulsacja

Pulsacja czasem okazuje się pomocna, a czasem wręcz przeciwnie. W tym wpisie opowiemy o dwóch sytuacjach, kiedy warto ją stosować.

Jeśli nie widziałeś jeszcze pulsacji w akcji i nie wiesz o czym mowa, zobacz powyższy filmik

Pulsacyjne spawanie aluminium to świetna sprawa, ale w określonych sytuacjach. Przykładem jest doczołowe spawanie rurki, o ile jednak grubość materiału nie przekracza 3 milimetrów.

Tworząc spoinę grzbietową bądź krawędziową, również warto sięgnąć po spawanie pulsem — bardzo dobrze reguluje szerokość rozlewania się jeziorka na boki. Jeśli mamy do czynienia z niższą częstotliwością pulsu (1–2 Hz) to efektem będzie szersze ustawianie się łuski, większe odstępy między sobą i szersze rozlewanie się na boki. Im częstotliwość wyższa, tym łuska gęstsza, a wtopienie mniejsze.


Podsumowując — warto stosować puls przy spoinach grzbietowych bądź krawędziowych oraz w przypadku doczołowego spawania rury. Warto jednak stosować go również w przypadku… naszej strony internetowej 😉 Trzymaj rękę na pulsie, odwiedzając naszego bloga raz na kilka dni lub dodając go do swojego czytnika RSS. Będziemy wdzięczni również za komentowanie i udostępnianie naszych wpisów!

Dodaj komentarz