Obuwie dla spawacza

Jak to się mówi: bezpieczeństwo najważniejsze. Konieczność zakładania przyłbicy jest sprawą raczej oczywistą, jednakże spawacz powinien chronić również swoje… stopy. Odpowiednim obuwiem, bez którego nie należy choćby przekraczać progu warsztatu, są buty robocze z metalowym noskiem.

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nasze stopy podczas pracy? Wszelkiej maści ciężkie przedmioty, które spadając z wysokości mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszych palców u nóg. Podobnie jest z odpryskami, z jakimi mają do czynienia spawacze MIG/MAG. Dlatego tak ważne jest, by nie spawać w tenisówkach czy butach sportowych, nie wspominając już o np. sandałach.

Istnieją różne marki odzieży roboczej, jak np. Uvex czy Engelbert Strauss. Godną polecenia, choć nie należącą do najtańszych, jest również austriacka firma Mascot. Ci, którzy jednak wolą nie wydawać zbyt dużo pieniędzy, mogą rozważyć zakup butów rodzimego producenta Demar.


Chętnie odpowiemy na wszelkie Wasze pytania związane ze spawaniem 🙂 W komentarzach możecie opisać swoje problemy, lub też zaproponować temat następnego postu na tym blogu. Czekamy na Wasze wpisy!

Dodaj komentarz