MAG (135, 136, 138)

MAG MAG-owi nierówny – metoda ta dzieli się na kilka „podmetod”, różniących się od siebie m.in. wykorzystywanym drutem spawalniczym czy zastosowaniem w przemyśle. W tym wpisie omówimy sobie krótko wszystkie trzy.

Metoda 135

Jest to spawanie z wykorzystaniem elektrody metalowej, stosowane w niemal każdej gałęzi przemysłu. Warto też wspomnieć, że ukończenie kursu wiąże się z otrzymaniem uprawnień nie tylko na samą metodę 135, ale i na 138.

Metoda 136

Tu do spawania wykorzystywany jest drut proszkowy lub lity. Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, 136 znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach, ale w odróżnieniu od niej spawany materiał nie musi być idealnie czysty.

Metoda 138

Spawanie drutem proszkowym o rdzeniu metalicznym, charakteryzujące się dużą wydajnością. W odróżnieniu od wcześniej opisanych tu metod, 138 ma wąskie zastosowanie w przemyśle i można się z nim spotkać głównie na stoczniach.

Chcesz nauczyć się spawania MAG?

Nasza firma oferuje kursy, egzaminy i zdobycie uprawnień, zarówno na w/w metody spawania, jak i inne. Egzaminy i kursy mogą nawet zostać przeprowadzone na zakładzie u klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Źródło: kursylektor.pl, radiis.pl, tigomag.pl

Dodaj komentarz